Світ змінюється шаленими темпами, а разом з ним трансформуються й фінансові послуги. Отримання грошей у позику вже перестало асоціюватися з тривалими співбесідами, збором величезної купи документів та виснажливим очікуванням рішення. Кошти тепер можна взяти, не залишаючи домівки, впродовж 15-30 хвилин. Хіба це не мрія? З іншого боку, наша консервативна ментальність підштовхує до сумнівів: а чи так усе безпечно та надійно у сфері небанківського кредитування?  Тож пошукаємо відповіді на це запитання.

Довіряй, але перевіряй

Перш ніж подати заявку на онлайн кредит, варто дізнатися більше про компанію. Адже мова йде про ваші персональні дані, в тому числі й паспортні. Де ж перевіряти МФО? На сайті Нацкомфінпослуг містяться реєстри всіх небанківських фінансових установ. Але є нюанс: назва мікрофінансової організації може відрізнятися від бренду, який від її імені представлено на ринку. Тут вже Інтернет на допомогу.

У мережі є чимало статей з оглядами компаній, які видають кошти онлайн на картку, де описуються умови кредитування, плюси та мінуси. Не зайвим буде зателефонувати на гарячу лінію, або написати в онлайн чат МФО, аби перевірити інформацію з першоджерела. Це також гарна можливість водночас дізнатися, чи є цілодобова підтримка клієнтів.

Стосовно відгуків, приймати рішення про їхню об’єктивність виключно вам. Мало хто витрачає час на написання фідбеку, коли скористався кредитом, закрив і все гаразд. Зміст більшості відгуків свідчить про те, що за перо беруться найчастіше люди, які з різних причин не змогли погасити чи пролонгувати мікрозайм, отримали штрафні санкції, про які навіть не здогадувалися, бо не читали договір. А це вже наш наступний пункт.

Реклама рекламою, та головне – договір

Влучні гасла, яскраві промо ролики, обіцянки видати 10 тисяч гривень без відсотків притягують українців, мов магніт, особливо зараз, коли через карантин у багатьох людей відчуваються фінансові труднощі. На радощах, що позику фантастично швидко схвалено, дехто забуває ознайомитися з умовами кредитування, хоча згоду з ними підписують усі.

Така легковажність може дорого коштувати не тільки гаманцеві, а й кредитній історії позичальника. Адже трапляється так, що клієнт подавав заявку на 30 днів, а компанія готова видати позику, наприклад, на 15. Або замість 0,01% про які йшла мова в рекламі, в договорі чітко вказано, що відсоткова ставка 2% на день. Тому уважність не завадить.

Справа в тому, що більшість процесів на сайтах МФО є автоматизованими. Деякі алгоритми розраховують індивідуально термін та розмір кредиту, а також відсоткову ставку.

Чим швидше, тим дешевше

Враховуючи немалі відсотки за користування мікрозаймами, варто повертати їх якомога швидше. Особливо підступними бувають акційні кредити, тому їхній термін, зазвичай не перевищує 30 днів, після чого йдуть стандартні нарахування. І то це за умови вчасної пролонгації. Тому не варто брати декілька позик відразу, адже час спливає швидко і дія знижки закінчується.

Взяти новий мікрозайм, щоб повернути інший – рішення, м’яко кажучи, не розумне. Адже таким чином борг накопичується і зростає. Добре, якщо очікується якесь «рятівне» надходження коштів.

Декілька загальних правил

Щоб використання сервісів онлайн кредитування було безпроблемним, зверніть увагу на ці поради:

  1. Не позичайте завеликі суми
  2. Обирайте лише перевірені МФО
  3. Детально вивчайте умови договору
  4. Нікому не передавайте паролі, які надходять
  5. Чітко дотримуйтесь термінів погашення кредитів
  6. Слідкуйте за оновленням стану позики в особистому кабінеті

Онлайн кредити – це унікальна можливість дистанційно, швидко та безпечно отримати гроші. Зважений підхід, ретельний перегляд документів та пунктуальність стануть запорукою вдалого співробітництва з будь-якою фінансовою установою.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *