Отримати гроші за декілька хвилин онлайн в режимі 24/7 дуже легко. Відсоток схвалення заявок на мікрозайми максимальний, тоді як вимоги до позичальників мінімальні. Але таке лояльне ставлення з боку МФО не повинно розслабляти, адже кредит треба встигнути вчасно повернути, щоб не виникло прострочення і не постраждала кредитна історія. Здійснити оплату можна декількома способами: в особистому кабінеті, в касі банку, в терміналі, в телефонному режимі та ін. Розглянемо переваги та недоліки кожного.

Офлайн для консерваторів

Саме так, досі є люди, які бояться, що при Інтернет оплаті гроші зникнуть безслідно. Саме для них існує варіант погашення позик в режимі офлайн. Головна перевага цього способу – це отримання на руки паперової квитанції про сплату боргу, з мокрою печаткою. Що ж, заради спокою можна й витратити трохи більше часу. Оплата офлайн можлива:

 • у відділенні мікрофінансової організації;
 • у касі будь-якого банку.

Офіси, де приймають клієнтів, має не кожна МФО, а якщо відділення і є, то далеко не в кожному населеному пункті. Отже, спосіб оплати у відділенні відносно зручний лише для мешканців великих та середніх міст. Та й від ризику втратити по дорозі готівку ніхто не застрахований.

Якщо немає можливості відвідати офіс мікрофінансової організації, або його взагалі не існує, можна скористатися послугами банків. Для сплати за кредитом у касі банку знадобляться реквізити: рахунок та номер кредитного договору, також буде потрібен ІПН. Слід завважити, що сплата у касі банку не підійде, якщо до завершення терміну кредиту залишилося менше п’яти днів. Саме у такий термін надходять кошти на рахунок МФО, і за цей час може виникнути прострочення з усіма наслідками.

Термінали самообслуговування

Це дуже гарний спосіб, знову ж таки, якщо пристрій є у доступі. Для сплати у терміналі зазвичай достатньо обрати МФО, вказати номер кредитного договору, та свій ідентифікаційний код. Є можливість сплачувати:

 • готівкою;
 • банківською карткою.

У залежності від платіжної системи гроші можуть зараховуватися як миттєво, так і впродовж п’яти банківських днів, слід врахувати цей момент.

Дехто не бажає сплачувати через термінал великі суми (понад 5 тис. грн.), зважаючи на новий фінансовий моніторинг. Насправді ж переказ коштів за кредитами не підлягає додатковим перевіркам.

Онлайн банкінг

Неймовірно зручний спосіб, адже не має значення, де знаходиться платник, аби лише був доступ до мережі. Перш ніж здійснювати оплату варто перевірити:

 • реквізити платежу;
 • наявність коштів на рахунку;
 • ліміт на проведення Інтернет операцій з карткою.

Тут також важливо здійснити платіж завчасно, адже кошти йтимуть декілька днів. Фахівці не радять користуватися онлайн банкінгом при сплаті за кредитами у вихідні та святкові дні. Банківські перекази у цей час не здійснюються, тож існує імовірність значної затримки.

Особистий кабінет користувача

Це найпопулярніший та, мабуть, найзручніший спосіб сплати за мікрозаймами. Єдиний недолік – неможливість скористатися, якщо відсутній Інтернет, а переваг багато:

 1. Зарахування коштів миттєве.
 2. Помилитися у реквізитах неможливо.
 3. Дозволяє бачити і контролювати ситуацію з кредитом.
 4. Є функція пролонгації мікрозайму.

Для входу в особистий кабінет користувача треба ввести логін (телефон, електронну пошту) та пароль, якщо це вимагається. Важливо щоб був у доступі мобільний телефон, який вказувався при реєстрації. Тому що для безпеки вхід відбувається за допомогою смс-коду. В жодному разі його не слід передавати іншим особам.

Погашення по телефону

Цей варіант практикують не всі мікрофінансові організації. Телефонний спосіб виручить, коли треба переказати гроші тут і зараз, а доступу до Інтернету немає. Часто співробітники МФО самі його пропонують, коли телефонують нагадати про сплату позики. Треба мати при собі банківську картку та чітко виконувати всі вказівки оператора.

Прийнятні варіанти погашення позики знайдуться для кожного. Щоб звести до мінімуму ймовірність прострочення платежу, не варто відкладати сплату коштів на останній день. Краще подбати про це завчасно і спати спокійно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *