Коли приймається рішення про погодження кредиту, або відмову, не останню роль відіграє вік позичальника. Навіть, маючи ідеальну кредитну історію, молодь та пенсіонери часто піддаються такому своєрідному ейджизму з боку фінансових установ. Тож розберімося у якому віці можна розрахувати на схвалення бажаного кредиту.

Що говорить законодавство

Згідно Закону України «Про споживче кредитування», фінансові установи мають право видавати кредити громадянам, які досягли 18 років. Зверніть увагу, мають право, а не зобов’язані.  

Кожна фінансова установа самостійно встановлює вимоги, яким має відповідати потенційний позичальник. Крім віку враховуються ще й наступні показники:

 • з якою метою беруться гроші;
 • сума кредиту та термін дії;
 • наявність застави та поручителів;
 • кредитна історія та ін.

Ризик орієнтований підхід зобов’язує компанії ретельно ставитися до перевірки платоспроможності клієнтів. Особливо, якщо видаються в кредит гроші вкладників чи інвесторів, а не власний капітал.

Як банки молодь кредитують

Більшість українських банків починають співробітництво з позичальниками, які досягли 21-23 років. Винятки можливі для молодших клієнтів, але за умови надання додаткових гарантій. Великим плюсом буде:

 1. Бажання отримати кредит не готівкою, а на придбання товарів, наприклад, смартфона, чи планшета.
 2. Офіційне працевлаштування зі стажем понад три місяці на останньому місці роботи.
 3. Наявність поручителів, або майна, яке передається у заставу.
 4. Позитивна кредитна історія, особливо коли в ній є хоч один успішно закритий кредит.

Якщо ж мова йде про отримання значної суми на іпотеку, або придбання автомобіля, то до досягнення 25 років можна й не намагатися подавати заявку.  Краще трохи почекати, адже часта перевірка кредитної історії та велика кількість відмов точно не стануть позитивним чинником у майбутньому.

Онлайн кредити для всіх

Що ж робити, коли гроші потрібні терміново, взяти їх у банку не виходить, а варіант позичити у близьких не розглядається?  На щастя, є альтернатива у вигляді мікрофінансових компаній. Ось тут з імовірністю 90% не відмовлять якщо заявник:

 • має паспорт громадянина України та ІПН;
 • йому вже виповнилося 18 років;
 • відсутні тривалі прострочення за іншими кредитами.

Однак, треба усвідомлювати, що ці гроші треба буде швидко повернути. Особливо якщо мова йде про мікрокредит зі стандартною процентною ставкою, яка може досягати 2% – 2,5% на добу.

Таким чином, українці, які щойно досягли повноліття, мають право отримувати кредити. Але крім МФО, фінансові установи з цією категорією позичальників ведуть співробітництво неохоче. Тож ваша мета – переконати кредиторів у власній надійності. А для цього треба взяти мікрозайм онлайн на картку, вчасно його повернути і надалі також відповідально ставитися до виконання умов договорів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *