Пропозицій на сучасному ринку кредитування наразі дуже багато. Свої послуги пропонують державні та приватні банки, кредитні спілки, мікрофінансові організації та навіть приватні кредитори. Знадобиться не один тиждень, на детальне вивчення всіх умов, і це при тому, що про деякі нюанси можна несподівано дізнатися на етапі підписання договору. Якщо немає часу бігати по банках, або годинами просиджувати в Інтернеті, по крупинці збираючи інформацію, то варто звернутися до фахівця – кредитного брокера, який швидко допоможе підібрати найбільш оптимальний варіант.

Чим допоможе брокер

Кредитні брокери надають посередницькі послуги, за які беруть певну винагороду. Це може бути фіксована сума, або певний відсоток від розміру отриманого клієнтом кредиту. Співпраця з добросовісним посередником заощадить ваш час та збільшить шанси отримати бажані кошти, адже кредитний брокер:

 • підбере найвигідніший кредит, бо знає всі умови кредитування, вимоги до позичальників, відсоток схвалення позик, репутацію фінустанови тощо;
 • зможе прискорити процес отримання позики, позичальник не буде навіть витрачати час на співпрацю з установами, де шансів отримати кредит мало;
 • допоможе правильно заповнити анкету, так щоб скорингова програма показала високий рівень довіри;
 • підкаже, як за короткий термін покращити кредитну історію, яка аналізуватиметься обов’язково;
 • заздалегідь домовиться про зустріч з працівниками банку у зручний для клієнта час;
 • допоможе уникнути непотрібних платних послуг, наприклад, страховка, юридична підтримка та ін.

Одначе, перш ніж погоджуватися на співпрацю з кредитним брокером, варто спершу дізнатися, яка в нього репутація, пошукати відгуки в мережі Інтернет. На жаль, зараз під виглядом фізичних осіб – кредитних брокерів, або брокерських компаній, часто ховаються зловмисники.

Як визначити шахраїв

Мета недобросовісних брокерів – це в кращому випадку максимальний заробіток без жодних гарантій допомоги з отриманням кредиту. Треба бути дуже обачними у таких випадках:

 1. Брокер зберігає повну анонімність. Подумайте, який сенс чесній людині приховувати дані про себе? Навпаки гарний фахівець-посередник зацікавлений щоб його знали та рекомендували друзям і знайомим.
 2. Людина, або компанія працює без відповідних дозволів, а отже не має права надавати посередницькі послуги. Іноді на своїх сайтах вказують вигадані номери ліцензій.
 3. Для попереднього ознайомлення вимагається пройти платну альтернативну перевірку кредитної історії, але не на сайті УБКІ. При цьому жодних гарантій, що кошти буде видано, немає.
 4. Брокер пропонує незаконні схеми отримання грошей, наприклад, використання послуг кредитного донора, або особистих зв’язків для «виправлення» кредитної історії.
 5. Класика жанру – прохання про повну передплату. Тут однозначно треба говорити «До побачення», бо і грошей не повернете і допомоги не отримаєте.

Звичайно, кредитний брокер – не чарівник. Якщо людина має активні прострочення за діючими кредитами, працює неофіційно і при цьому бажає отримати завелику суму, то тут жоден фахівець не допоможе. Але якщо адекватно оцінити власну фінансову могутність, не бажаючи довго підбирати варіанти кредитування, то брокерські послуги стануть у нагоді.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *