Обставини часом складаються так, що гроші потрібні негайно. Така ситуація стає дедалі більш поширеною в умовах карантину, коли значна частка українців тимчасово втратила заробіток, а життєві потреби нікуди не поділися. Позичати у родичів, друзів та знайомих завжди ніяково, тим паче зараз, коли всі опинилися у скрутній ситуації. Це означає, що взяти онлайн кредит на картку, мабуть, найрозумніше рішення.

Коли варто брати мікрозайм

Більшість мікрофінансових організацій працює цілодобово, заявки обробляються автоматично впродовж декількох хвилин. Це дає змогу швидко отримати онлайн кредит незалежно від часу доби. Щоправда, деякі МФО відкладають розгляд запитів, що надійшли пізно увечері та вночі на робочий час зранку.

Онлайн кредит буде гарною фінансовою підтримкою у таких ситуаціях:

  • От-от має надійти заробітна платня, чи аванс, а грошей не вистачає через непередбачувані витрати
  • Надійшла мега-вигідна акційна пропозиція на бажаний товар, до її закінчення лишились лічені години, а кошти взяти ніде
  • Неочікувано запросили на день народження, весілля, чи інше свято, треба купувати подарунок, чи придбати гарне вбрання
  • Треба як слід зустріти гостей, які не попередили завчасно про свій прихід, чи приїзд
  • Терміново потрібні гроші на ремонт побутової техніки, взуття тощо.

Отже, причин, коли треба взяти кредит онлайн, може бути багато. Працівники сервісів мікрокредитування зазвичай не розпитують, куди ви станете витрачати отримані кошти (та й хто ж зізнається). Але варто пам’ятати, що це кредитні гроші, їх потрібно буде повертати якнайшвидше, бо проценти за користування нараховуються щодня, штрафні санкції теж існують. І не кажіть, що ніхто не попереджав.

Як працюють МФО

Суттєва перевага мікрофінансових організацій перед банківськими установами – це мінімальна кількість документів, які вимагаються від позичальника. Зазвичай просять лише паспорт та ідентифікаційний код. Нехай нікого не лякає вимога надіслати селфі з паспортом. Навпаки, це додаткова міра безпеки, таким чином кредитний експерт стовідсотково пересвідчується, що саме ви подаєте заявку. Втім, багато МФО успішно використовують сервіс BankID для ідентифікації позичальника, це значно спрощує та пришвидшує реєстрацію на сайті.

В деяких анкетах потрібно вказати контакти близьких людей, чи колег. Це зовсім не означає, що до них відразу будуть телефонувати. Але попередити власника номеру буде не зайвим.

Обов’язкова умова отримання онлайн кредиту – наявність власної банківської картки. Термін її дії має закінчуватися не раніше, ніж за три місяці від дати реєстрації на сайті МФО. Для верифікації іноді блокується певна сума до 2 гривень, тож баланс картки має бути позитивним.

Онлайн кредити всім! Чи ні?

Отримати мікрозайм в Україні можуть громадяни віком від 18 до 70 років і навіть більше. Онлайн кредити доступні усім верствам населення: студентам, безробітним, матерям у декретній відпустці, пенсіонерам. МФО не цікавить чи має людина офіційний заробіток, головний критерій, за яким приймається рішення про видачу позики – це відсутність серйозних прострочень в інших фінансових установах.

Спеціальні скорингові програми за лічені хвилини аналізують кредитну історію потенційного позичальника, його сімейний стан, кількість осіб на утриманні, заборгованість за кредитами та інші чинники. Іноді позика схвалюється за умови зменшення бажаної суми.

Відмовити мікрофінансова організація може з таких причин:

  1. Невірно вказані дані в анкеті, наприклад номер, чи серія паспорта
  2. Неможливо верифікувати банківську картку
  3. Клієнт має тривалу прострочену заборгованість
  4. Доходи позичальника не дозволяють взяти цю суму
  5. Фото з документами не відповідають вимогам

Якщо рішення про видачу онлайн кредиту є негативним, не варто впадати у відчай, адже мікрофінансових організацій багато, є шанс знайти компанію з менш суворими вимогами, або подати повторну заявку через деякий час.

Умови отримання мікрозаймів

Мікрофінансові організації надають позики зазвичай в режимі онлайн. Але деякі установи мають також офіси, де можна одержати готівку на руки. Процентні ставки коливаються від 1,4% до 2% за добу. З метою залучення клієнтів часто пропонується перший кредит під 0,01%, або зі значною знижкою. Термін переважно до 30 днів.

Постійні клієнти можуть розраховувати на акційні пропозиції, шукати промокоди на спеціальних сайтах та у соцмережах, користуватися програмами лояльності.

Розмір кредиту для нових позичальників зазвичай не перевищує 3-5 тис. грн. Після успішного погашення першого мікрозайму можна розраховувати на більші суми.

Отже, брати онлайн кредити в МФО цілком слушно, якщо є можливість вчасно повернути гроші. Так сума переплати буде невеликою, а кредитна історія покращиться.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *