Чи не кожен працюючий українець задає собі питання: коли ж я нарешті зароблятиму стільки, щоб грошей вистачало? Відразу скажемо, що навряд чи такий час настане, бо разом зі зростанням доходів збільшуються і наші потреби. Кошти потрібні щодня, а отримуючи зарплату раз або два на місяць, дуже важко спланувати бюджет. Саме тому ми так чекаємо заповітне СМС-повідомлення про те, що на картку зараховано гроші. Останні дні перед авансом, чи зарплатою часто перетворюються на квест з виживання. Тут є декілька варіантів: економити на всьому, включаючи їжу та проїзд, позичити гроші у близьких, червоніючи від сорому, або ж оформити онлайн кредит. Кожен має обрати, що для нього краще.

Чи легко отримати онлайн позику?

Справжній бум онлайн кредитування в Україні почався у 2017 році. Поява такої кількості МФО пояснюється підвищеним попитом на миттєві позики. Наші співгромадяни настільки оцінили переваги сервісів онлайн кредитування, що навіть досить високі відсоткові ставки нікого не лякають. Що ж робить мікрофінансові організації настільки популярними?

  1. Зручність та швидкість особливо важлива, коли гроші потрібні тут і зараз. Реєстрація на сайті МФО триває до 10 хвилин, рішення приймається автоматично, завдяки спеціальним скоринговим механізмам. Якщо позику схвалено, то вже через 1-10 хвилин гроші будуть на банківській картці.
  2. Мінімальні вимоги до позичальників дають шанс отримати потрібні кошти навіть людям, які не мають офіційного працевлаштування. На схвалення позики можуть розрахувати студенти, пенсіонери, матері в декретній відпустці, фрілансери, безробітні. Головне щоб не було значних прострочень в інших фінансових установах.
  3. Акційні пропозиції теж приваблюють українців. Найчастіше пропонується взяти перший кредит під 0,01%, або зі значною знижкою. На час карантину багато МФО пропонує кредитні канікули, також популярні реферальні програми, які дозволяють заробляти кошти за запрошення друзів на сервіс.

Отримати мікрозайм онлайн на картку в Україні – не проблема. Але така легкість не повинна надто розслабляти, адже повертати кредит доведеться обов’язково.

Як українці кредитні кошти витрачають

Іноді анкети мікрофінансових організацій включають таку графу як мета кредиту. Звичайно, не можна розраховувати, що всі позичальники відповідатимуть щиро, та й перевірити проблематично. Це питання створюється здебільшого для збору статистичних даних. Отже більшість українців так розпоряджається отриманими у позику коштами:

  • Поточні витрати на продукти харчування, побутову хімію, ліки і т.д. Особливо часто такий розподіл коштів характерний для позичальників, що мають дітей. Бо якщо дорослий може на декілька днів до зарплати відмовити собі у смаколиках, то діти цього не зрозуміють.
  • Оплата житла, мова йде не тільки про його оренду, комунальні платежі теж треба вносити вчасно. Іноді простіше взяти мікрозайм та сплатити за користування комуналкою, аби не втратити субсидію та уникнути нарахування пені.
  • Подарунки, коли не вийшло підготуватися до свята завчасно. Наприклад, терміново запросили на якусь важливу подію, або треба зустріти гостей. Сюди ж можна віднести придбання святкового одягу, прикрас, послуги перукарні та інші приємні витрати.
  • Погашення інших кредитів, про яке рідко пишуть в анкетах МФО, але насправді, так чинить багато українців. Людям здається, що беручи позику, щоб закрити інший кредит, вони вирішують свої фінансові проблеми. Насправді такий підхід гарантує збільшення боргового навантаження, адже нарахування за відсотками теж треба сплачувати.

За останній рік рівень споживчого кредитування в Україні зріс на 30%. Про це йдеться у щорічному звіті про фінансову стабільність НБУ. Втім, прогнози, які давав Нацбанк наприкінці 2019 року слід розглядати через призму ризиків, які викликані всеукраїнським карантином. Українцям слід бути готовими, що вимоги фінансових установ до позичальників можуть стати більш жорсткими.

Скільки треба платити за мікрозаймом

Беручи позику в МФО, особливо, якщо це не пільговий кредит з нульовою відсотковою ставкою, важливо занотувати собі, якою буде сума на кінець терміну. Для цього є кредитний калькулятор на більшості сайтів. Також проценти можна розрахувати самостійно.

Наприклад, відсоткова ставка складає 1,5 % в день, сума позики – 1 000 грн., термін – 30 днів.

1 000 грн. : 100 х 1,5% = 15 грн. в день.

15 грн. х 30 = 450 грн.

Таким чином, переплата за кредитом складе 450 грн., її треба додати до основної суми, і в підсумку отримаємо 1450 грн. до сплати. Це за умови, якщо не передбачені інші платежі, наприклад, одноразова комісія.

Отже, брати, чи не брати мікрозайм вирішує кожен особисто. Хтось готовий сидіти на воді й хлібі до зарплати, аби не переплатити жодної копійки, інші ж обирають зручні онлайн кредити і не відмовляють собі в радощах життя.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *