Отримати вигідну банківську позику з поганою кредитною історією нереально, кредитні спілки та ломбарди вимагають майно у заставу та й лояльні умови мікрофінансових організацій не завжди рятують. Найчастіше відмова у позиці трапляється, коли людина має прострочення за діючими кредитами, не може надати фото з паспортом, верифікувати банківську карту та ін. Тоді на допомогу приходять приватні кредитори – фізичні особи, які готові позичити кошти за певну винагороду.

Сучасні лихварі

Час виникнення перших кредитів достеменно невідомий. Імовірніше за все, вони були задовго до появи грошей. Але принцип лихварства мало змінився за останні тисячоліття. Той, хто бере у борг, згодом має повернути більше (зерна, худоби, грошей і т.д).

Зараз можна знайти багато об’яв від приватних осіб, які згодні надати людині певну суму у борг під відсотки. Ми не будемо припускати, що заважає просто покласти зайві кошти у банк на депозит: чи побоювання фінансового моніторингу, чи недовіра до банківської системи, чи щось інше. Було б непогано знайти таку людину через знайомих, адже існують великі шанси замість позики отримати проблеми.

Дуже часто за об’явами від приватних кредиторів ховаються зловмисники, мета яких заволодіти паспортними даними особи. Певна річ, кредитор має право знати, кому довіряє кошти, але, якщо від вас вимагають надіслати рівненьке, не розмите фото паспорта, бажано на білому тлі, то замисліться.

Також обов’язковою буде боргова розписка. Складайте її у двох примірниках при свідках і віддавайте тільки після отримання грошей. Якщо в руки кредитора потрапить ваша розписка до надходження коштів, то їх ви можете не дочекатися. Безпечніше буде, отримати гроші на рахунок. Вимагайте, щоб у документі було зазначено, що розписка діє за наявності квитанції про переказ вам коштів.

Кредитні брокери

Це фізичні особи, або брокерські компанії, які здійснюють підбір позик від фінансових установ та приватних кредиторів. Це ідеальний варіант для тих, хто не має часу самостійно шукати позикодавця. Перед початком співробітництва не зайвим буде знайти у мережі Інтернет відгуки, певна річ, не на самому сайті компанії, а на незалежних платформах. Повна відсутність відгуків має викликати сумніви.

Особливо обережними варто бути, коли брокер просить для початку пройти платну перевірку кредитної історії на якихось підозрілих сайтах. При цьому кредитна історія від УБКІ їх чомусь не влаштовує. Це пряме нав’язування платних послуг без жодних гарантій вдалого підбору кредиту.

Брокери, звичайно, беруть оплату за свою роботу, приблизно 10% від розміру схваленої позики. Якщо вимагають передплату за подібні послуги, то ймовірно, вас хочуть обдурити.

«Почесні донори»

Ні, зараз мова йтиме не про здачу крові, а про видачу кредитів. Кредитний донор – це людина з бездоганною фінансовою репутацією, яка погодилася за певну плату взяти на своє ім’я позику. Отримані кошти потім віддаються іншій особі, що  зобов’язується платити за кредитом і зазвичай виступає поручителем. Зверніть увагу, тут ніякі розписки не допоможуть, адже це грубе порушення умов договору з банком, чи іншою установою. Позику видають явно не з метою кредитування інших осіб.

Якщо цей донор є вашим родичем, або знайомим, що хоче від чистого серця вас підтримати, це добре. Бо все-таки підозріло, що хтось готовий віддавати щойно отримані кредитні гроші незнайомцеві, ризикувати своїм чесним ім’ям, якщо з виплатою потім будуть негаразди.

Тут варто сто разів подумати, адже немає гарантії, наприклад, що видана вам за певну винагороду чужа кредитна картка не буде відразу заблокованою. Якщо вже іншого виходу немає, то краще обговорити такий варіант розрахунку: отримати картку, зняти готівку і вже потім віддати частину коштів у якості оплати за надану послугу, хоча й це ризиковано.

Правила безпеки

Найчастіше до послуг приватних кредиторів звертаються люди, яким відсотки в мікрофінансових організаціях здаються занадто високими, а банківські кредити з різних причин є недоступними. Аби не постраждати від дій зловмисників пам’ятайте:

  1. Якщо від вас вимагають боргову розписку до отримання коштів – вас обманюють.
  2. Якщо брокери, або кредитні донори просять передплату – вас обманюють.
  3. Якщо приватні кредитори бажають отримати дуже якісні світлини документів – вас обманюють.

Брати чи не брати позики у приватних кредиторів кожен вирішує самостійно. З одного боку переплата буде меншою, ніж в МФО, а з іншого – ризики набагато вищі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *