Кредити онлайн на картку доступні для більшості українців віком 18-70 років і навіть старше. Попри високі відсоткові ставки, кількість клієнтів у мікрофінансових організацій не зменшується. Люди цінують можливість швидко отримати гроші без зайвих питань, використовуючи комп’ютер, чи смартфон. Особливо приваблюють позичальників пільгові кредити під 0%, розіграші цінних призів, реферальні програми тощо. Та, як відомо, гроші люблять, коли їх рахують. Тож варто прагнути переплачувати менше, повірте, це можливо.  

Їхня величність, умови договору

Все пізнається у порівнянні, щоб отримати вигідну позику, варто в першу чергу детально розглянути та зіставити умови від різних компаній. Це стосується усіх видів кредитування, але особливо ретельно треба читати договори з МФО, як би це не було нудно. Ось на які показники слід звернути увагу першочергово:

  1. Розмір стандартної відсоткової ставки. Беручи перший безвідсотковий кредит, багато позичальників не усвідомлюють, що з певної дати (через 3-30 днів), пільга скасовується і починається нарахування на тіло кредиту 1-3% в день. Більше того, якщо акційний кредит не погасити вчасно, то всі заощаджені гроші, доведеться сплатити. Про це чітко написано у кредитних договорах, але не всі їх читають на радощах, що позику схвалено.
  2. Додаткові комісії можуть стати неприємною несподіванкою. Наприклад, людина бере у борг 3000 гривень, а на картку їй надходить 2800 грн. Куди поділися 200 гривень? А це, ймовірніше за все, одноразова винагорода компанії. На щастя, таке стягнення є у не у всіх МФО.
  3. Платна пролонгація теж завдає неабияких прикрощів. Мається на увазі, коли для продовження терміну кредиту треба не лише погасити нараховані відсотки, а й внести окрему плату за саму послугу пролонгації, приблизно 100 грн.

Тож, аби не заплатити зайвого, варто підійти виважено до вибору компанії. Можна шукати саме той найвигідніший кредит самостійно, або ж скористатися сервісами порівняння та підбору кредитів. Більшість з них безкоштовна для клієнтів.

Мега пунктуальність

Про цінність однієї години можна запитати у позичальника, який не встиг закрити мікрозайм впродовж останньої доби, заплатив штраф і пеню «на рівному місці». І річ не в тому, що людина знехтувала умовами договору, або просто забула, чи грошей не було. Трапляється, що йдуть регламентні роботи на сайті, або немає доступу до Інтернету, відключили електрику, чи сталися інші негаразди.

Певна річ, вся відповідальність у такому випадку буде на позичальнику. Тож не варто «грати з вогнем» і відкладати оплату за мікрозаймом на останній день. Це може дорого коштувати не тільки гаманцеві, а й кредитній історії. Особливо акуратно слід дотримуватися графіку платежів, якщо позик декілька. Заведіть спеціальний блокнот, робіть помітки у календарі, ставте нагадування – що завгодно, але не жартуйте з термінами кредитів.

Хтось скаже: «Як можна пропустити дату платежу? Та вони нагадують за декілька днів, надсилають смс-повідомлення, електронні листи, телефонують постійно!». Як би не так! Не всі компанії здійснюють розсилку заздалегідь, а дехто не робить цього взагалі. Тож тримати ситуацію на контролі треба самостійно.

Грейс період

Щоб запобігти великим штрафам у перший же день прострочення кредиту, краще обирати мікрофінансові організації, де діє, так званий грейс період. Грейс період складає, як правило, 3-4 дні після закінчення терміну позики, коли ще не починає діяти підвищена відсоткова ставка і не нараховуються штрафні платежі.

Грейс період, якщо він є, допоможе заощадити кошти, у випадку, коли погасити, чи продовжити кредит немає змоги. Але все одно це прострочення, отже інформація буде додана до кредитної історії та неодмінно вплине на рішення стосовно погодження інших позик.

Часткова сплата та акційні пропозиції

Як же легко і радісно отримувати кошти навіть у борг! А от віддавати, звичайно, шкода. Якщо до кінця терміну мікрозайму ще чимало часу, і раптом з’явилися додаткові кошти, все-таки краще в першу чергу погасити позику, або хоча б її частину. Це дозволить зменшити нарахування за кредитом і його буде легше повернути.

Заощадити на мікрозаймах можна, використовуючи промокоди. Найчастіше їх надсилають самі МФО, якщо ні, то варто пошукати у соціальних мережах, та на спеціалізованих сайтах. Це саме той випадок, коли краще все-таки взяти кредит зі значною знижкою, щоб закрити той, нарахування за яким йдуть у звичайному режимі, що дозволить платити менше. Тут теж варто ретельно ознайомитися з текстом договору, адже деякі компанії після пролонгації скасовують дію пільги, а деякі залишають, та й про можливі комісії не варто забувати.

Отже, допоки хтось залякує потенційних клієнтів МФО, значна частина українців активно користується сервісами онлайн кредитування, бо ситуацій, коли потрібні гроші, дуже багато. Головне – це усвідомлення ризиків та відповідальне ставлення до кредитних зобов’язань.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *