В Україні зараз функціонують понад 900 небанківських фінансових компаній, які здійснюють кредитування фізичних та юридичних осіб. Така кількість установ пояснюється шаленим попитом на їхні послуги, адже отримати кредит у банку зараз особливо важко. Крім високої імовірності схвалення позики, мікрофінансові організації мають ще декілька переваг, які пояснюють їхню популярність.

Кредит онлайн в режимі 24/7

Гроші можуть знадобитися у будь-який час, бо життя – річ непередбачувана. Саме у таких випадках МФО чи не єдине джерело, звідки можна взяти кошти. Подумайте, чи у захваті будуть навіть найближчі люди, коли ви їм зателефонуєте уночі й попросите грошей у борг? А банки взагалі у цей час не працюють.

Звичайно, не всі мікрофінансові організації обробляють заявки та приймають рішення цілодобовово, хоч про це і йдеться на сайті. Щоб не гаяти дорогоцінний час, коли гроші треба тут зараз, фактичний режим роботи фінустанови легко перевірити. Зателефонуйте на гарячу лінію, або зверніться в онлайн чат. Якщо є доступним спілкування з «живим» оператором, то можна розраховувати на негайний розгляд заявки навіть глибокої ночі.

Спрощені вимоги до позичальників

Ризик орієнтований підхід, який є пріоритетним для банків та кредитних спілок, автоматично «зачиняє двері» перед великою кількістю цілком платоспроможних позичальників. Такі жорсткі умови можна пояснити тим, що ці установи видають у кредит гроші своїх вкладників, тож не можуть зайвий раз ризикувати, якщо людина не може підтвердити свої доходи, або має погану кредитну історію у минулому.

На відміну від них, мікрофінансові організації використовують власний капітал, тому й можуть собі дозволити більші ризики. Ніякого обману тут немає, хоч і здається неправдоподібною можливість отримати кошти, наприклад, студенту, або матері у декретній відпустці, з якими банки навіть розмовляти не стануть.

Звичайно, у кожній МФО свої вимоги до позичальників, але можна приблизно виокремити загальні:

  • паспорта громадянина України старого, або нового зразка;
  • індивідуальтний податковий номер (ІПН);
  • мобільний номер одного з українських операторів;
  • картка будь-якого банку, зареєстрована тільки на ім’я позичальника;
  • вік від 18 до 70 років, а іноді й більше;
  • відсутність значних прострочень за вже діючими кредитами;

Це той мінімум, якому треба відповідати, щоб заявка на онлайн кредит була схвалена. Певна річ, що офіційне працевлаштування, наявність додаткового доходу, відсутність осіб на утриманні, проживання у власному помешканні та інші чинники збільшують шанси на отримання кредиту.

Зручність отримання онлайн кредитів

Можливість одержати гроші у позику на власну банківську картку, не виходячи з дому, ще якихось років десять здавалася фантастичною. Особливе занепокоєння викликала вимога надіслати фото з паспортом в руках. Але по-перше, ця процедура захищає від шахрайських дій, а по-друге більшість МФО використовує сервіси BankID для ідентифікації позичальників, тож фото може і не знадобитися. Для заспокоєння також можемо сказати, що на віддалену ідентифікацію клієнтів перейшли вже й банки. Це стало життєвою необхідністю в умовах пандемії коронавірусу.

При першому зверненні до МФО треба заповнити анкету, яка зазвичай вміщує питання про особисті дані, родинний стан, працевлаштування, кредитне навантаження та ін. Якщо першу позику повернути вчасно, то наступного разу процедура отримання грошей займе лічені хвилини – саме стільки, скільки триває розгляд запиту.

Прозорість умов кредитування

Коли заявку на мікрозайм погоджено, перед остаточною видачею грошей, обов’язковою вимогою є ознайомлення з текстом договору. Тільки після цього надсилається СМС-повідомлення з кодом для підтвердження. Тобто, претензії на кшталт «я не знав, що акційна відсоткова ставка 0,01% діє лише 15 днів», не приймаються, навіть при зверненні до регулятора – Національного банку України.

На сайтах мікрофінансових організацій є дуже зручні кредитні калькулятори. Не треба вести складних підрахунків самостійно, варто лише обрати суму бажаного кредиту та його термін і відразу буде видно скільки грошей доведеться повернути. До речі, подібний інструмент далеко не завжди можна побачити на сайтах банків. Тож позичальники про остаточну переплату за банківським кредитом найчастіше не знають до моменту підписання договору і це в кращому випадку.

Отже, в онлайн кредитах з одного боку зручність, лояльність, прозорість, а з іншого досить вагомі відсоткові ставки, якщо немає акційної пропозиції. Тож поки хтось вагається та сумнівається, мільйони українців активно користуються мікрозаймами і не уявляють свого життя без можливості швидко позичити грошей.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *