Про зникнення кредитних зобов’язань, мабуть, потайки мріє кожен позичальник. Навіть іноді жартують, що, головний недолік будь-якої позики – це необхідність її повертати. Якщо мова йде про мікрозайм зі стандартними умовами, то це треба робити якомога швидше, адже нарахування за відсотками збільшуються щоденно. Тому величезною спокусою для довірливих українців є використання послуг компаній, які обіцяють видалити акаунт позичальника та знищити інформацію про наявність кредиту.

Чудес не буває

Інфантильність наших співгромадян вражає, особливо, коли справа стосується кредитних зобов’язань. Звичайно, перспектива не віддавати гроші, які винен, приваблює, чим і користуються зловмисники.

Громадянам пропонують послуги з ануляції заборгованості в МФО, просять за ці дії гроші, при цьому не дають жодних гарантій щодо результату. Часто такі особи представляються колишніми співробітниками мікрофінансових організацій, що начебто мають доступ до бази позичальників і можуть видалити кредит за певну винагороду.

Зловмисники вимагають передплату у розмірі близько 3 тис. грн., обіцяють «вирішити питання» впродовж доби, але отримавши кошти, хутко зникають.

Аби не потрапити на вудочку до шахраїв варто розуміти:

  1. Інформація про кожен кредит фіксується не лише в МФО. Дані передаються також до Українського бюро кредитних історій.
  2. Мікрофінансова організація переказує виключно кошти на особисту банківську картку позичальника. Виписка з банку буде доказом того, що гроші були надіслані.
  3. Дані обов’язково дублюються. Будь-яке втручання до бази не може лишитися непоміченим.

Також не зайвою буде інформація, що не існує єдиної бази всіх МФО. Це окремі компанії, які є конкурентами на ринку фінансових послуг. Звичайно, у одного власника може бути декілька МФО, але точно не всі. Мати «своїх» людей, яким доступні бази в кожній мікрофінансовій організації неможливо навіть теоретично.

Тож замість зникнення слідів мікрозайму на сайті, довірлива людина втратить свої гроші та час. А при цьому борг тільки збільшиться і нікуди не подінеться.

Чи можна платити менше?

Якщо зайти на сайт до таких горе-компаній, що пропонують фантастичні послуги з ануляції онлайн кредитів, кидається у вічі, що він зроблений абияк, відгуки, так званих, вдячних користувачів виглядають неприродньо. Чому ж тоді українці довіряють свої кошти за такі казкові послуги, до того ж незаконні? Пояснення одне – люди не можуть платити за кредитами, бояться колекторів, тож згодні на все. А між тим є реальні і цілком законні можливості платити менше, серед них:

  • позичити гроші у родичів, друзів, колег, знайомих, переборовши ніяковість, та пояснивши ситуацію.
  • варіант перекредитування у банку можливий, якщо людина має до п’яти мікрозаймів та не вийшла за жодним з них на прострочення.
  • в іншому випадку слід вести діалог безпосередньо з представниками МФО і просити перегляду умов договору.

Можна сподіватися на лояльне ставлення у випадку звільнення з роботи, вимушеного переїзду, тяжкої хвороби, втрати годувальника тощо.

Карантин і кредитні канікули

Під час карантину багато українців втратили заробіток, тож Верховна Рада Україна прийняла законопроект, що забороняє фінансовим установам нараховувати штрафні санкції щодо боржників за кредитами. Такі правила діятимуть до завершення карантину і ще 30 днів після цього.

Дехто вирішив, що тепер можна не платити взагалі, але це не так. Мова йде про пеню, штрафи, неустойки. Але тіло кредиту і нарахування за відсотками буде. Треба уважно читати договори, особливо, бо штрафний платіж може бути «замаскований» під спеціальну відсоткову ставку з певної дати, тож порушень з боку фінансової установи не буде, якщо людина підписала документ.

Тобто, як би не намагалася держава полегшити життя позичальникам, від сплати за кредитом ніхто нікого не звільнить. І тим паче не варто вірити, що борг зникне сам собою за невелику винагороду хакерам.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *