Мікрозайм онлайн на картку надходить настільки швидко, що людина від радощів може забути на деякий час про нього. А дарма, бо термін кредиту спливає швидко, а якщо не погасити його вчасно, то наслідки точно не порадують. Пропонуємо серйозно прислухатись до наших порад, аби не потрапити у халепу на рівному місці.

Правило 1: календар на допомогу

На сьогодні лише невеликий відсоток українців зовсім не користується послугами кредитування. Наприклад, у кожного працюючого є принаймні одна кредитна картка, яку зазвичай видають разом із зарплатною. Аби не вийшло так, що про термін погашення ви раптом забули, всі дати платежів потрібно фіксувати, краще в декількох місцях, наприклад:

  • позначки у паперовому календарі;
  • записник-щоденник;
  • нагадування в телефоні;
  • Гугл календар та ін.

Не покладайтеся на власну феноменальну пам’ять, особливо, коли виплат декілька на місяць. Фіксація дат – не даремне витрачання часу.

Правило 2: завжди на зв’язку

Ваш фінансовий номер бережіть, як зіницю ока, адже без нього навіть не зможете зайти до особистого кабінету, щоб переглянути стан кредиту. Більшість фінансових компаній у телефонному режимі завчасно нагадують своїм клієнтам про наближення дати сплати за кредитом, тож ігнорувати дзвінки не радимо.

Гарна річ – СМС-нагадування, але не завжди рятує. Повідомлення можна випадково видалити, а якщо пам’ять на пристрої переповнена, воно може і не надійти.

Регулярно перевіряйте електронну адресу, яку вказали під час реєстрації. До того ж не тільки вкладки з основними листами, а також рекламу і спам. Там можуть бути листи не лише з нагадуваннями, а й вигідними пропозиціями, промокодами, акціями, розіграшами тощо.

Правило 3: завчасне погашення

На жаль, немає статистики, скільки людей в Україні зіпсували свою кредитну історію, банально не встигнувши погасити вчасно кредит, навіть якщо гроші на це були.

От уявіть, сьогодні останній день погашення, на годиннику одинадцята вечора, банки не працюють, більшість торгівельних центрів з терміналами вже зачинені. Та й нехай, адже ви завжди успішно погашали та продовжували кредити через особистий кабінет. Ви заходите на сайт компанії, а там регламентні роботи. Ось так.

А вранці по телефону замість приємного дівочого голосу, який нагадував три дні поспіль про наближення дати сплати, ви чуєте сталевий суворий тон працівника колекторської служби. Повірте, розмовлятимуть далеко не лагідно. Воно вам треба?

Не всі знають, але є ще один спосіб швидкого погашення мікрозаймів – Приват24. Для цього заходимо у розділ «Платежі», обираємо «Погашення кредитів», шукаємо у списку свою компанію. Далі вводимо телефон, електронну адресу, ІПН, номер договору (щось одне на вимогу). Відразу відкриється інформація про суму для повного погашення, чи продовження, яку й треба сплатити. Як правило, кошти зараховуються впродовж декількох хвилин.

Правило 4: не встигли сплатити – дзвоніть першими

Якщо вже прострочення не уникнути, через брак часу або грошей, не ховайтеся. Подзвоніть на гарячу лінію, представтеся, назвіть номер кредиту і детально поясніть чому так сталося.

Звичайно, це не вбереже вашу кредитну історію, та не допоможе уникнути штрафних нарахувань. Але нервова система точно постраждає менше, ніж коли вас шукатимуть, особливо через контактних осіб, або керівництво на роботі.

Намагайтеся обирати компанії, де діє триденний грейс період. За цей проміжок часу, який починається після завершення терміну кредиту, підвищена відсоткова ставка не діє, хоч порушення умов договору й фіксується.

Якщо слідувати усім вищеназваним правилам, то ризик такої неприємності як прострочення кредиту мінімізується. Тож будьте пильними і бережіть свою репутацію надійного позичальника.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *